Manik Depresif Hastalıklar Hakkında Eksiksiz Bir Rehber

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zihinsel bozuklukların farklı türleri hakkında bilgisiz veya bilgisiz birçok insan var. Bir tür zihinsel bozukluğa bipolar bozukluk denir. Bu özel bozukluğa aynı zamanda manik-depresif hastalık da denir, bu durumda hasta sürekli ruh hali değişikliği belirtileri gösterir.
Bu tür bir rahatsızlıktan muzdarip kişi, sürekli olarak aşırı mutlu olmaktan, aşırı üzgün olmaktan normal duruma ve tekrar geri dönecektir. Döngü, birkaç dakikadan bir aya kadar bir süre boyunca tekrar eder. Bazı vakalarda bir aydan fazla süren döngüler vardır.

Bu tür bir bozukluğun, kişinin günlük yaşamını etkileyebileceği çok ciddi bir zihinsel durum olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu hastalıkla, acı çeken kişinin ilişkilerinde sorunlar yaşayacağını ve ayrıca işte ya da okuldaki performansıyla ilgili sorunları olacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Bipolar bozukluk genellikle belirti ve semptomlarını ergenliğin son yıllarından erken yetişkinliğe kadar gösterir. Bununla birlikte, belirtilerin ve semptomların çocukluktan daha sonraki yaşamlara kadar erken ortaya çıktığı bazı durumlar vardır. Bipolar bozukluğun nedenlerini destekleyen önemli teoriler olmasa da, bir kişinin bipolar bozukluğu olup olmadığını belirlemenize ve onunla başa çıkmanıza yardımcı olabilecek bilgilendirici kitaplar vardır.

Böyle bir kitaba “Bipolar El Kitabı” denir. Los Angeles’ta tanınmış bir psikiyatrist olan MD, PhD Wes Burgess tarafından yazılan “Bipolar El Kitabı” hastalık hakkında kapsamlı bilgiler içermektedir. Bu özel el kitabı, neredeyse herkesi etkileyebileceği bipolar bozukluk hakkında sizi bilgilendirmede yardımcı olabilir.

Bu kitap, hastaların ve ailelerin bu bozuklukla ilgili gerçek sorularına dayanmaktadır. Bu kitap, bipolar bozukluk hakkında daha fazla bilgi edinmek için mevcut en iyi kitaplardan biri olarak kabul edilir. Okuması kolaydır ve bipolar bozukluk ve bununla nasıl başa çıkabileceğinizle ilgili tüm bilgileri içerir. Ayrıca size ve ailenize bipolar bozukluğunuz olup olmadığını öğretebilecek farklı ev tanıları da vardır.

Bu kitapla ilgili bir başka harika şey de bipolar bozukluk ve nasıl tedavi edildiği hakkında farklı bilgiler içermesidir. Ayrıca bipolar bozukluğun nedenleri, farklı tıbbi ve psikoterapi tedavileri ve ayrıca bipolar bozukluğu olan kişiler için farklı sağlıklı yaşam tarzı hakkında teoriler içerir. Bu kitabı, bipolar bozukluk hastaları için, durum ve bununla nasıl baş edebilecekleri hakkında bilgilendirilecekleri bir kendi kendine yardım kitabı olarak düşünebilirsiniz. Kitap, bipolar bozukluğu olan aile üyelerine bakmak için aileler için de yararlıdır.

Yazarın Wes Burgess’in bipolar bozuklukta uzmanlaşmış, tüm dünyada saygın bir psikiyatrist olduğunu düşünmelisiniz. Bu, kitabın hastalığın farklı yönleri hakkında doğru ve kapsamlı bilgiler içereceğinden emin olabileceğiniz anlamına gelir. Bu kitap bipolar bozukluk hakkında güncel cevapları olan gerçek sorular içermektedir.

Bu kitapla bipolar bozuklukla nasıl başa çıkacağınızı öğrenebilecek ve daha sağlıklı ve daha üretken bir yaşam tarzı yaşamanıza yardımcı olabileceksiniz. Ayrıca, bipolar bozukluk için mevcut olan farklı ilaçlar ve bir ruh hali değişikliği nöbetiniz veya atağınız olduğunda ne yapmanız gerektiği hakkında farklı bilgiler de içerecektir.

İşte kitabın içinde ne olduğuna ve içinde ne bekleneceğine dair bazı hızlı incelemeler:

• Bir teşhisin peşinden giderken ne beklenmeli?

• Sizin için doktor veya uzman nasıl seçilir

• Bipolar bozukluk nasıl kontrol altına alınır

• Hem manik hem de depresif evreyi önlemek için stres nasıl azaltılır?

• Ne tür tedaviler ve ilaçlar mevcut ve sizin için en iyisi

• Aile ve arkadaşlar bipolar bozuklukla neler yapabilir?

Bunlar kitapta okumayı bekleyebileceğiniz şeylerden bazıları. Kariyerinizde başarılı olmak ve diğer önemli kişiler, arkadaşlar ve ailelerle sağlıklı ve çalışan bir ilişki kurmak için bipolar bozuklukla başa çıkmak için farklı stratejiler okumayı da bekleyebilirsiniz.

Bipolar bozukluğun tedavisinin olmadığını unutmamalısınız. Yapabileceğiniz en iyi şey onu tedavi ettirmek ve hayatınızı bu bozuklukla olabildiğince iyi yaşamaktır. Hastalığın yönetilebilir olduğunu düşünmelisiniz ve bu kitapla bipolar bozukluğu nasıl etkili bir şekilde yöneteceğinizi bileceksiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz