Hasta ve Aile Üyeleri için Milkowitz Bipolar Bozukluk Rehberinin 2. Baskısını Alın

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kitaplar genellikle birçok farklı yerde yaygın olarak bulunur. Birçok insan, günlük yaşamlarında yararlı bulabilecekleri taze ve yeni fikirler veya bilgilerle zihinlerini zenginleştirmeye yardımcı olabilecek kaliteli okuma materyalleri bulmaya çalışarak kitapçılarda sayısız saatler harcar.

İyi bir kitap bulmak o kadar da zor değil, özellikle de ne aradığınızı biliyorsanız. Ayrıca, eğer bir kitap aşığıysanız, yazarlar söz konusu olduğunda zaten çok çeşitli seçenekleriniz var.

Her gün çok sayıda insana farklı hastalık veya rahatsızlıklar teşhisi konuyor. Belki siz onlardan birisiniz ya da belki bir aile üyesi hasta. Bir kişinin ne zaman hastalığa yakalanacağını veya ne zaman bu hastalığa yakalandığını söylemek zordur. Ve bu bipolar için geçerlidir. Bipoların ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, David J. Miklowitz’in yazdığı kitabı satın alsanız iyi olur.

‘Bipolar Bozuklukta Hayatta Kalma Rehberi: Sizin ve Ailenizin Bilmeniz Gerekenler’ başlıklı kitabın ikinci baskısı, kitap koleksiyonunuza çok iyi bir katkı. Sadece bu değil, size ve ailenize çok yardımcı olabilir.

Daha önce bipolar teşhisi konan kişilerin günlük mücadelelerinde onlara yardımcı olacak pek fazla seçeneği yoktu. Ancak şu anda, daha keskin teşhis, daha iyi tıp ve birçok destek grubu nedeniyle bipolar hastaları bekleyen parlak bir gelecek var.

Adı geçen kitabın yazarı 1989’dan beri Colorado Üniversitesi’nde Psikoloji Profesörüdür. MacArthur Vakfı ve NIMH tarafından finanse edilen ve çeşitli kuruluşlar tarafından tanınan ve ödüllendirilen değerli bir araştırma yürütmüştür. Kitabının ikinci baskısı şu konularda bilgi sağladığı için bipolar hastalar için harika bir kaynaktır:

– normal günlük deneyimlerin neden olduğu ruh hali değişimlerine ilişkin erken işaretler ve uyarılar
– bipolar hastalar için mevcut ilaçlar ve olası yan etkileri
– mani veya depresyona girdiğinizde yapmanız gerekenler
– arkadaşlardan ve aile üyelerinden nasıl destek ve yardım alınır
– kariyerinizi kaybetmeden iş arkadaşlarınızı hastalık hakkında nasıl bilgilendirirsiniz

Yukarıda belirtilen bilgiler kitapta açık bir şekilde tartışılmıştır. David Miklowitz, kitabın hastanın kullanımına yönelik ikinci baskısını yazdı. Hastanın aklında olabilecek farklı bilgileri ve diğer ilgili soruları ele alan kapsamlı bir kılavuzdur. Sorumluluk almalarına ve hayatlarını bipolardan geri almalarına yardımcı olacaktır. Miklowitz uzman ve araştırmacı olduğu için kendi alanında uzman sayılır; ve bu nedenle, bipolar hastaların hayatlarını duygusal ve finansal olarak dengelemelerine yardımcı olabilecek kanıtlanmış araçlar sağlayabilir.

Bipolar hayatınızı kaybetmeyin, hemen harekete geçin ve Miklowitz’in kitabını satın alın. Birçok editoryal incelemede yüksek puanlar aldı. Kitap, teşhisin üstesinden gelmek, güvenilecek doğru kişi(ler) ve ruh hali değişimlerinizi tanımak gibi özel hasta konularını ele alıyor. Kitap sadece hastalar için değil, terapistleri ve aile üyeleri için de faydalıdır. Birçok editör kitabın insani ve etkileyici olduğunu iddia ediyor. Stabiliteyi teşvik eder, çok boyutlu yönetim tekniklerini araştırır, kapsamlı, iyi yazılmış ve hastanın hayatını yeniden düzenlemek için harika tavsiyelerle doludur. Hastalığı olanlar ve hasta olmayanlar kitabı çok faydalı bulabilirler.

Kitap aynı zamanda büyük kütüphaneler için harika bir ektir çünkü bipoların gizemini açığa çıkaracak materyaller açısından zengindir. Hastalığı, semptomları, teşhisi metodik olarak açıklar ve olası nedenleri ikna edici bir şekilde açıklar; ve aynı zamanda onu yönetmek için tavsiyeler sunar. Hastaların bipoları daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için sağlanan günlükler ve çalışma sayfaları da vardır. Sonuç olarak, kitap ilginç, bilgilendirici ve şefkatli.

Hayatınız iniş ve çıkışlarla dolu. Tüm insanların baş edebilmesi gereken doğal bir olaydır; ama her insan hayatın zorluklarıyla yüzleşecek kadar güçlü değildir. Ve bu nedenle, büyük bir kısmı bipolar gibi belirli hastalıklara yakalanır. Umutsuzluğa kapılmayın çünkü bu ailenizin sonu değil; Bu kitabı beğenmek için birçok kaynak var. Zihninizi acılarınızda size yardımcı olabilecek birçok kaynağa açın. Kitabı şimdi satın alın ve farkı görün.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz