Bipolar Sohbet Odasını Yeni Keşfedenlere Faydalı İpuçları

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Belirli bir bipolar sohbet odasına yeni gelen biriyseniz, muhtemelen birkaç endişeniz ve sorunuz olabilir. Bu nedenle, sohbet odasına giriş yapmadan önce kendinizi bunlara yönlendirmeniz önerilir.

Bipolar sohbet odası, mevcut durumunuz ne olursa olsun size büyük faydalar sağlayabilir. İster manik, ister depresif ya da aptal olun, sohbet odasında olduğunuz sürece bunu birisiyle konuşabilirsiniz. Tüm sohbet konsepti gerçekten kolay olduğu için endişelenecek bir şey yok. Yakında, bir profesyonele benzer şekilde sohbet edeceksiniz. Diğer insanlarla çevrimiçi konuşurken mizahınızı asla unutmayın.

Ayrıca, oturum açtıktan sonra diğer insanların konuşmalarını dinleyebilir ve daha sonra aklınızdakileri paylaşmak için diğer oda arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Onlardan destek almakta asla başarısız olmayacaksınız çünkü onlar da sizin gibi aynı iniş çıkışları yaşıyorlar.

Bazen diğer insanları görmek için sohbet odasına giriş yapabilirsiniz. Artık yalnız olmadığınız için rahatlamış hissedeceksiniz. Aslında, bunu yapan birçok geveze var. Çevrimiçi kahvehanelerle karşılaştırıldığında, deneyim aynıdır. Bu nedenle, kahve ve donutların da bilgisayar monitörü üzerinden sunulmasına şaşırmayın, tabii ki sanal olarak.

Ancak, hayattaki normal olan her şey gibi, ara sıra şiddetlenmeler de olabilir. Bipolar sohbet odası bir istisna değildir. Sizi daha sık ovuşturan ve rahatsız eden biriyle karşılaşacaksınız. Çözüm oldukça kolay, sadece “yoksay” düğmesine tıklayın. Bu, o kişinin ne yazdığını görmenizi engeller. Aynı şekilde yazdıklarınızı da gizler.

Yeni gelen biriyseniz, biraz “lingo”ya aşina olmanız gerekir. En yaygın kısaltmalar PDOC veya Psikiyatrist, TDOC veya Terapist ve LMBPAO veya iki kutuplu kıçıma gülerek. Diğerleri, normal sohbet odalarında gördüklerinizin aynısıdır. Cyl ya da sonra görüşürüz, brb ya da geri dön, lol ya da yüksek sesle gülme ve siber sarılmalar ((( ))) içerir.

Bipolar sohbet odasının da kendi kuralları, sohbetleri ve yönergeleri olduğunu asla unutmayın. Bunu anlamak çok önemlidir. Normalde, bir bipolar sohbet, programa göre barındırılan bir sohbettir. Planlanmış sohbetler sırasında toplantı sahipleri oradadır. Ancak, barındırma 24 saat esasına göre mevcut değildir. Bu nedenle, çevreyi herkes için destekleyici ve saygılı tutmak gerekir. Ev sahibinin olmaması durumunda, zahmetli bir sohbet girdiğinde “yoksay” düğmesini tıklamanız önerilir. Ev sahipleri doktor değil. Ayrıca asla rol yapmazlar, ancak fikirlerini paylaşmak özgürce ve açıkça yapılır.

Bipolar sohbet odasına ilk girdiğinizde takma ad kullanırsanız tanışmanız çok daha kolaydır. “Misafir” kullanmaktan daha dostça ve daha güzel. Bu, diğer insanları sizi daha iyi tanımaya teşvik edecektir. Yanlış yola düşmeyeceksiniz çünkü web siteleri giriş sayfalarına şifrenizi ve takma adınızı nasıl kuracağınıza ilişkin yönergeleri zaten sağlıyor. Başvuru sırasında sorulanlar adınız, istediğiniz takma ad ve e-posta adresinizdir. Her zaman e-postanızın toplu klasörünü kontrol edin, çünkü bu klasörden mesaj da alabilirsiniz. İşlem, internet servis sağlayıcınıza bağlıdır. Bipolar sohbet odalarına başarılı bir şekilde giriş yapmak için web sitesi tarafından size gönderilen şifre gereklidir. Bu şifreyi giriş yaptıktan sonra değiştirebilirsiniz.

Binlerce merhaba alacaksan asla bunalma. Bu, varışınızı kabul etmenin normal bir yoludur. Bazı yeni gelenler önce sohbet odasının içinde neler olup bittiğini gözlemler. Atmosferi tanıdıktan sonra sohbet etmeye başlayacaklar. Utangaç insanlar, başkalarını sabırla dinleyen biriyle doğrudan konuşabilir. Ev sahipleriyle konuşmaktan ve kim olduğunuzu ifade etmekten asla korkmayın. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sadece bir konu önerin, sohbet odasındaki birinin yanıt vereceğinden emin olabilirsiniz.

Bipolar bozukluğu olan kişilerin, ailelerinin ve sevdiklerinin tekrar normal ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek olmaları için bipolar sohbet odası oluşturulur. Her yaştan, kişilikten, milliyetten ve dinden insanlarla tanışabileceğinizi asla unutmayın. Yani, sadece keyfini çıkarın ve eğlenin.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz