Bipolar Sohbet Odaları Sosyalleşme İçin En İyi Alternatif mi?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

İnternet, yeni arkadaşlar edinmek için harika bir yoldur. Ayrıca her türlü konuda araştırma yapabilirsiniz. İletişim amaçları ve diğerleri için kullanılabilir. Belki de sohbet odalarına zaten aşinasınızdır; ve birçok insan bunu yeni arkadaşlarla veya hatta hayattaki bir partnerle tanışmak için kullanır.

Milyonlarca insan her gün interneti kullanıyor. Ancak hastalığı olan kişiler tarafından da kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Bipolar, tedavi edilemeyen bir durumdur. Bir kişiye bir kez bu bozukluk teşhisi konulduğunda, yaşadığı sürece bundan muzdarip olmaya mahkumdur. İyi haber şu ki, tedavi edilebilir ve kontrol edilebilir. Aslında, birçok kesin çalışma, ilaçların bipolar bir hastanın ruh hali değişimlerini dengelemek için iyi bir yol olduğunu göstermektedir.

Her bipolar hasta farklı bir tedavi gerektirir çünkü semptomlar kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterir. Her insanın vücut kimyası, yaşam tarzı ve genetiği farklıdır. Bir tedavi bir kişi için iyi sonuç verebilir, ancak bir başkası için işe yaramayabilir.

Bipolar teşhisi konduğunuzda, tıbbi sağlayıcı size anında ilaç verecektir. Size aşağıdakilere dayanan bir plan sunulacaktır:

1. İlaç
2. Konuşma Terapisi
3. Eğitim

İlaçlar genellikle yaşadığınız sürece kullanılır. Ancak konuşma terapisini de kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda psikoterapi olarak da bilinir. Yaptığınız şey, kendiniz hakkında bir profesyonelle konuşmak; ve bu, ilişkileriniz, durumunuz ve durumunuzla ilgili yönleri içerir. Bu yöntemle duygu ve düşüncelerinize anlam verebilirsiniz.

Konuşma terapisi altındayken, tavsiye ve cevaplardan daha fazlasını alacaksınız. Kendiniz hakkında çok şey öğrenecek, bilgi, dürüst geri bildirim ve destek alacaksınız. Ve hepsinden önemlisi, birçok insan durumlarından utandığı için; konuşma terapisi özel ve güvenli bir ortamda yapılır.

Grup ayarı ve bire bir ayar arasında seçim yapabilirsiniz. Konuşma terapisi ayrıca destek ve eğitimden kendiniz ve ilişkiler hakkında bilgi edinmeye kadar değişir. Bu, herhangi bir tedavi rejiminin çok önemli bir parçasıdır. Ve konuşmak ve konuşmak istiyorsanız, neden listenize bipolar sohbeti eklemeyi düşünmüyorsunuz?

Tüm dünyadaki insanların yaklaşık %2,6’sı bipolar bozukluktan etkilenmektedir. Yalnızca ABD’de beş milyondan fazla insan bu rahatsızlıktan muzdarip ve daha da kötüsü, bunların %79’u hastalıklarının farkında bile değil. Geriye kalan yüzde bunun farkındadır, ancak hepsi herhangi bir ilaca girmeye istekli değildir. Birçoğu durumlarından utanıyor ve başkalarının öğrenmesini istemiyor. Ama durum böyle olmamalı çünkü bu insanların ihtiyacı olan şey doğru destek. Hatta Carrie Fisher, Van Damme, Sting, Ben Stiller, Linda Hamilton ve Axl Rose gibi bipolar bozukluğu olan büyük ünlüler bile var.

Bipolar bozukluğa sahip olmak kötü biri olduğunuz anlamına gelmez. Zaman zaman nöbetleriniz olsa da, uygun ilaç ve destekle ruh hali değişimlerinizi etkili bir şekilde dengeleyebilirsiniz.

İnternet, bipolar bozukluğu olan diğer insanlarla sohbet etmenin harika bir yoludur. Bipolar dijital sahneye girdi ve bipolar hasta desteği için verimli bir ortam. Bipolar topluluklar internette bolca bulunur ve sohbet odaları, hastalığı çevrimiçi olarak tartışmak için harika yollar. Deneyimlerinizi ve durumunuzu diğer bipolar hastalarla paylaşabilirsiniz.

Grup terapisi, bipolar sohbet odalarında haklı olarak simüle edilir. Evde internet bağlantınız varsa bu sizin için harika bir alternatif. Depresyon dönemleri günün veya gecenin herhangi bir saatinde olabilir. Sabahın erken saatlerinde bir bölüm yaşarsanız, sizi kucaklayacak olası sohbet odaları için internete dönebilirsiniz. Her zaman bir destek sistemi istiyorsanız, bipolar sohbet sizin için en iyi alternatiftir.

Bipolar bozukluğa sahip olmak, hastalığın dikkatli bir şekilde yönetilmesini gerektirir ve hatta kalp hastalığı veya diyabet sahibi olmakla karşılaştırılabilir. Bipolar sohbet odaları bipolar hastalar için değerli bir destektir. Gerçekten hastalığınız olduğunu düşünmeden bu bozuklukla yaşayabilirsiniz. Hayatınızı geri alabilir ve bipolar hastaların genellikle sahip olduğu endişelerden kurtulabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz