Bipolar İle Bile Hayatınızı Avantajlı Yaşayın

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Manik-depresif bozukluktan muzdarip misiniz? Bu, herkesin kolayca üstesinden gelemeyeceği bir hastalıktır. Çoğu zaman, profesyonel yardım aramayan insanlar intihar eder. Bunun sizin veya aile üyelerinden herhangi birinin başına gelmesini istemiyorsanız, durumu kontrol altına almak ve normal bir şekilde yaşamak için hastalık ve yapılması gereken olası şeyler hakkında bilgi edinmelisiniz.

Hastalık daha çok bipolar bozukluk olarak bilinir. Bu hastalıktan muzdarip insanlar hayatlarını bir roller coaster yolculuğuna benzetebilirler. Muazzam yüksekler ve aşırı düşükler yaşarlar. Şu anda bu hastalığın bilinen bir tedavisi yoktur, ancak bu kontrol altına alınamayacağı anlamına gelmez. Yoğun ruh hali değişimlerini gidermek için birçok tedavi mevcuttur. Doğru tedaviyi bulabilirseniz bipolar olsanız bile hayatınızı normal bir şekilde yaşamaya başlayabilirsiniz.

Zihniniz yanmış ve yavaşlamış, kendinizi neredeyse işe yaramaz ve umutsuz hissedeceğiniz bir noktaya kadar sürekli bir şeyleri iyi yapamama yaşarsanız, mizahınız durur, sinirlenir, kontrol edilemez, öfkeli ve korkmuş olursunuz; o zaman muhtemelen bipolar bozukluktan muzdaripsin. Diğerleri muazzam bir fikir dalgası yaşar, utangaçlıkları kaybolur, şehvet/baştan çıkarma ile yoğun bir şekilde ilgilenmeye başlar ve güçlü bir güç, rahatlık, her şeye gücü yetme ve öfori hissederler. Pek çok insan bu tür olayları görmezden gelip yakında biteceğini söylese de, uygun tıbbi yardım almaktan zarar gelmez. Bipolar gibi hastalıkları ele almak, istenmeyen şeylerin olmasını önlemek için erken bir aşamada başlamalıdır.

Ailenizden birine veya kendinize bipolar teşhisi konulursa, umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok. Durumunuzda size yardımcı olması için kullanabileceğiniz birçok kaynak var.

Bipolar Advantage adlı bir kitap satın alın

Bu Tom Wootton tarafından yazılmış bir kitaptır; bipolar bozukluğun tüm yönlerini tanır. Bipolar bir avantaj olarak yorumlanmıyor ama Bipolar üzerine iki yıllık bir seminerden sonra duruma olumlu yaklaşan bu kitabı ortaya çıkardı. Kitap tamamen kendini kabul etmek ve daha iyi bir birey olmaya çalışmakla ilgilidir. Size İçgözlem, tüm olumlu yönleri vurgulamak için belirli alışkanlıkları nasıl değiştireceğinizi ve olumsuz olanları nasıl en aza indireceğinizi öğretir.

Bunu nasıl yapabilirsiniz? Gerçekten ne istediğinize dair bir vizyon yaratarak ve gerçekleştirerek bipoları bir avantaja dönüştürebilirsiniz. Bundan sonra, hedefinize ulaşmak için izlemeniz gereken bir plan yapmalısınız. Wootton, kendisine yanlış teşhis konulduğu için bipoların hem iyi hem de kötü yanlarını bizzat yaşamış ve uzun yıllar bu durumla nasıl başa çıkacağını öğrenmiştir. Bipolar hastalar için seminerler veriyor; böylece gerçek acı çekenlerden kişisel hikayeler kazanmak. Daha sonra tüm bunları bir araya getirdi ve bipolara olumlu bir yaklaşım, hasta ve ailesi için yaşamı iyileştirmek için doğru araçlar ve beceriler sağlayan bir kitap ortaya çıkardı.

Çeşitli bipolar web sitelerini kullanın

Bipolar Advantage adlı bu popüler web sitesi, bipolar hakkındaki tüm iyi ve kötü şeylerle ilgileniyor. Durumunuzu ve bununla nasıl başa çıkabileceğinizi anlamak için sitelerine giriş yapabilir ve gerekli tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Bipolar hakkında faydalı bilgiler sağlayan diğer siteleri de kontrol edebilirsiniz. Deneyebileceğiniz birçok arama motoru var; tek gereken biraz araştırma ve zaman.

 Seste

Günümüzün yeni teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Evde bir bilgisayarınız ve internet bağlantınız varsa Bipolar Advantage’a sesli olarak erişebilirsiniz. Bir flash oynatıcınız varsa, farklı sitelere kolayca erişebilirsiniz.

Çoğu zaman, durumunu kontrol edip edemeyeceği bipolar hastaya bağlıdır. Şimdi bir hamle yapmazsa durumu daha da kötüleşecek. Ancak kişi farklı kaynaklardan yararlanmaya çalışırsa ve uygun tıbbi yardım alırsa, durumunu kontrol etme yolundadır. Ailesinin ve arkadaşlarının desteğiyle bipolar bir hasta, durumunun etkili bir şekilde üstesinden gelebilir ve diğer herhangi bir birey gibi mutlu ve normal bir hayat yaşayabilir. Mücadelenizde size yardımcı olabilecek farklı kaynakları bilin ve hayatı dolu dolu yaşayın.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yorum Yaz